VI COMMISSIONE (FINANZE)

http://dati.camera.it/ocd/organo.rdf/o18_2806 an entity of type: organo

xsd:string VI COMMISSIONE (FINANZE) 
20180323 
20180323- 
VI COMMISSIONE (FINANZE) 
COMMISSIONE PERMANENTE 
xsd:dateTime 2019-12-11T12:11:11Z 

blank nodes

xsd:string CLAUDIO MANCINI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string GIANFRANCO LIBRANDI (21.06.2018-23.09.2019) 
20190923 
20180621 
20180621-20190923 
xsd:string ALESSIO MATTIA VILLAROSA (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string RAFFAELE BARATTO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string SESTINO GIACOMONI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string LUCA MIGLIORINO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string NUNZIO ANGIOLA (18.11.2019 
20191118 
20191118 
xsd:string ANTONIO ZENNARO (30.04.2019-04.09.2019) 
20190904 
20190430 
20190430-20190904 
xsd:string DAVIDE ZANICHELLI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string GIAN MARIO FRAGOMELI (21.06.2018-01.08.2019) 
20190801 
20180621 
20180621-20190801 
xsd:string ALVISE MANIERO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string RAFFAELE TOPO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string SILVIA COVOLO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string GIAN MARIO FRAGOMELI (27.09.2019 
20190927 
20190927 
xsd:string LUCA PASTORINO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string PAOLA DE MICHELI (27.09.2019 
20190927 
20190927 
xsd:string AZZURRA PIA MARIA CANCELLERI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string FRANCESCA ANNA RUGGIERO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string PAOLO GIULIODORI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string EUGENIO SANGREGORIO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string ALBERTO LUIGI GUSMEROLI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string ANDREA CASO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string RAFFAELE TRANO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string SILVIA FREGOLENT (21.06.2018-23.09.2019) 
20190923 
20180621 
20180621-20190923 
xsd:string GIOVANNI CURRO' (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string MATTEO COLANINNO (21.06.2018-23.09.2019) 
20190923 
20180621 
20180621-20190923 
xsd:string MARCO OSNATO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string BRUNO TABACCI (21.06.2018-30.05.2019) 
20190530 
20180621 
20180621-20190530 
xsd:string FRANCESCA GERARDI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string PAOLO PATERNOSTER (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string ALESSANDRO CATTANEO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string ANTONIO ANGELUCCI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string RAPHAEL RADUZZI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string STEFANO BENIGNI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string GIULIO CENTEMERO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string MAURO DEL BARBA (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string MASSIMO BITONCI (10.09.2019 
20190910 
20190910 
xsd:string CARLA RUOCCO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string PINO CABRAS (30.04.2019-30.04.2019) 
20190430 
20190430 
20190430-20190430 
xsd:string PINO CABRAS (21.06.2018-30.04.2019) 
20190430 
20180621 
20180621-20190430 
xsd:string ALESSANDRO SARO ALFONSO PAGANO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string ROBERTO PAOLO FERRARI (21.06.2018-10.09.2019) 
20190910 
20180621 
20180621-20190910 
xsd:string VITA MARTINCIGLIO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string LAURA CAVANDOLI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string ALESSIA MORANI (27.09.2019 
20190927 
20190927 
xsd:string MASSIMO UNGARO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string NICOLA GRIMALDI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string ROMINA MURA (27.09.2019 
20190927 
20190927 
xsd:string GALEAZZO BIGNAMI (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string UMBERTO BURATTI (27.09.2019 
20190927 
20190927 
xsd:string NADIA APRILE (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string FRANCESCO ACQUAROLI (21.06.2018-12.09.2019) 
20190912 
20180621 
20180621-20190912 
xsd:string ALESSIA ROTTA (27.09.2019 
20190927 
20190927 
xsd:string ROBERTO MORASSUT (27.09.2019 
20190927 
20190927 
xsd:string LEONARDO TARANTINO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string ANTONIO MARTINO (21.06.2018 
20180621 
20180621 
xsd:string CARLO SIBILIA (21.06.2018-30.04.2019) 
20190430 
20180621 
20180621-20190430 
xsd:string ANTONIO ZENNARO (19.09.2019 
20190919 
20190919 
xsd:string ANTONIO ZENNARO (21.06.2018-30.04.2019) 
20190430 
20180621 
20180621-20190430 

data from the linked data cloud